Sample image

Projektowanie budowli

Estetyka i funkcjonalność architektury
ramię w ramię z trwałością
i niezawodnością konstrukcji.

Sample image

Kosztorysy i nadzór

Profesjonalne wsparcie
na każdym etapie
procesu inwestycyjnego.

Sample image

Ekspertyzy

Analiza i ocena stanu obiektu
w oparciu o wieloletnie doświadczenie
i wszechstronną wiedzę techniczną.

Sample image

Inwentaryzacje

Szczegółowe odwzorowanie
rzeczywistego stanu
istniejącego budynku.


ro jet

O nas


„Janowscy s.c. Projektowanie w budownictwie" to firma rodzinna, której tradycje sięgają drugiej połowy XIX wieku, kiedy Jakub Strzała wybudował swoje pierwsze mosty drewniane między Łupkowem, a Krosnem.

W okresie międzywojennym zawód budowlańca przejął od niego zięć, Piotr Janowski, który działał czynnie jako wykonawca budowlany do początku lat 90-tych XX wieku.

Kolejne pokolenia zajęły się działalnością projektową. W roku 1957 studia na Politechnice Krakowskiej ukończył syn Piotra Stanisław, w roku 1983 na tej samej uczelni dyplomy inżynierów budowlanych otrzymali syn Stanisława Wincenty i jego żona Barbara, natomiast w roku 2010 – ich córka Dorota wraz z mężem Pawłem Szafranem.

W roku 2012, studia na Politechnice Krakowskiej na kierunku budownictwo ukończył starszy syn Jakub, a w roku 2017 młodszy Michał.


Wieloletnia działalność firmy na podkarpackim rynku budowlanym poparta setkami
bezawaryjnych realizacji, stanowi najlepszy dowód rzetelności i profesjonalizmu jej pracowników.


 

W jesieni 1988 roku, w ramach przygotowań do rekonstrukcji głównej kopuły budynku cerkwi w Dobrej Szlacheckiej, wykonaliśmy inwentaryzację obiektu. W tamtych czasach prace kreślarskie były wykonywane jeszcze tuszem, na kalce technicznej, na deskach kreślarskich, co jest widoczne na załączonych rysunkach inwentaryzacyjnych.

Cerkiew w Dobrej Szlacheckiej wzniesiono, w miejsce poprzedniej z 1433 roku, w roku 1879. W czasie działań wojennych, w roku 1944, pocisk artyleryjski uszkodził główną kopułę, która w roku 1947 została całkowicie rozebrana i zastąpiona tymczasowym dachem. Nawiasem mówiąc, podczas prac inwentaryzacyjnych, w elementach konstrukcji dachu widoczne były liczne ślady powstałe w wyniku działania odłamków pocisku oraz liczne odłamki.

W załączeniu przedstawiamy rysunki inwentaryzacyjne, niektóre fotografie dokumentujące zewnętrzny stan budynku oraz fotografie wykonane już po rekonstrukcji kopuły.

 

Rysunki inwentaryzacyjne.

UWAGA: Zdjęcia zamieszczone w powyższej galerii
są własnością Autora i chroni je prawo autorskie.

 

Fotografie z roku 1988.

Fotografie współczesne.

UWAGA: Zdjęcia zamieszczone w powyższej galerii
są własnością Autora i chroni je prawo autorskie.